Już nigdy nie wylejesz wody po ogórkach. Ma wiele cennych zastosowań.

W ostatnich czasach kiszone produkty wracają do łask, a coraz więcej osób przypomina sobie o korzyściach, które płyną z ich spożywania. Ukisić możemy naprawdę wiele produktów!

Począwszy od orientalnego tradycyjnego dania kimchi, przez kombuchy, staropolską kiszonej kapusty, aż wreszcie naszych niezawodnych dobrych ogórków kiszonych!

Każdy z nas zna ogórki kiszone, ale czy wiedzieliście, że woda, która zostaje w słoiku, może zostać wykorzystana na wiele sposobów?

Jest tak wartościowa, że mogłaby zostać uznana za płynne złoto, a ty… Prawdopodobnie wylewasz ją do zlewu! Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu, już nigdy więcej tego nie zrobisz.

Oto lista 10 pomysłów na to, jak wykorzystać wodę po ogórkach.

Czym tak naprawdę jest woda z kiszonych ogórków?

No właśnie, dobre pytanie! Woda z kiszonych ogórków składa się z wody (oczywiście), octu i soli.

Dobra na uspokojenie rozstroju żołądka

To twierdzenie prawdopodobnie Cię zaskoczyło, ale to prawda. Woda z ogórków ze względu na swoją kwasowość może zrównoważyć poziom pH w żołądku, a wskutek czego poczujesz się znacznie lepiej.

Łagodzący lek na ukąszenia komarów

Na pewno znasz to uczucie, gdy pogryzą Cię komary i swędzi Cię w wielu miejscach tak dotkliwie, że aż nie możesz wytrzymać. Ocet zawarty w wodzie po ogórkach nałożony na skórę ukoi swędzenie. Należy jednak pamiętać, żeby później użyć kremu nawilżającego, gdyż marynata może delikatnie wysuszyć skórę.

Idealny lek na kaca

Nie raz zdarzy nam się cierpieć kolejnego dnia po dobrej imprezie. Żeby zaoszczędzić sobie tego cierpienia, zaraz po przebudzeniu wypij 100 ml wody z ogórków. Zawarta w niej sól podobno potrafi zdziałać cuda!

Wyczyści miedź

Tak to jest z tymi miedzianymi rzeczami, że z czasem w końcu pokrywają się platyną. Aby odzyskać pierwotny kolor, wypoleruj przedmiotu, wcześniej zamoczoną w wodzie z ogórków szmatką. Natychmiastowy efekt może Cię zdziwić.

Podtrzymuje świeżość jedzenia

Zapewne posiadasz jakieś warzywa w lodówce i już wiesz, że nie dasz rady ich zjeść. Na pewno chciałbyś, żeby wytrzymały dłużej. Umieść je w wodzie z ogórków, a jeszcze przez tydzień utrzymają świeżość i na pewno będą doskonale smakować!

Lek na zgagę zgagę

Męczy Cię czasem przeraźliwa zgaga? Podobno łyżka miodu zmieszana z wodą z ogórków może ją złagodzić i przynieść ulgę.

Zwalcza chwasty

Masz problem z chwastami w swoim ogródku? Spryskaj je wodą z ogórków, a na pewno wkrótce znikną!

Ukojenie dla poparzonej słońcem skóry

Oto naturalny przepis na balsam po opalaniu – zanurz waciki w wodzie po ogórkach i wetrzyj ją w poparzone miejsca. To wszystko! Wystarczy tyle, by złagodzić ból.

Sposób na nieświeży oddech

Ze względu na swoje bakteriobójcze właściwości, ocet od dawna był używany do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Jedną z przyczyn nieprzyjemnego oddechu jamy ustnej są bakterie. Przekonaj się sama, czy codzienne picie przez tydzień wody po ogórkach zapewni Ci świeży oddech!

Lek na bolące gardło

Jak tylko zacznie Cię boleć gardło, warto wypić łyżkę wody z ogórków. To alternatywna, naturalna wersja syropu. Z tego powodu ocet jest dodawany do wielu lekarstw.

Wcześniej zupełnie nie zdawałam sobie sprawy, że woda po kiszonych ogórkach ma tak wiele niesamowitych zastosowań! Już nigdy nie wyleję jej do zlewu.

Niech i Twoi znajomi się o tym przekonają! Udostępnij ten artykuł, aby i oni mogli poznać wszystkie zastosowania wody po ogórkach!