Poznaj najprostszy sposób na walkę z chmarą komarów – Skuteczna pułapka, którą stosuje nie od dziś.

Co pomaga w walce z owadami?

Lato jest porą, kiedy to intensywnie dają o sobie znać liczne owady. Problemem staje się sytuacja, kiedy owady w niezliczonej postaci zaczynają dokuczać, a środków do ochrony brakuje. Poratować się można sprawdzonym domowym sposobem, który pokazuje jak zrobić skuteczną pułapkę na muchy lub komary.

Potrzebne materiały:

  • plastikowa butelka 1,5 l,
  • 2 łyżki stołowe cukru,
  • szklanka ciepłej wody,
  • łyżeczka suchych drożdży gazeta,
  • ciemna folia lub ciemny materiał.

Przygotowanie:

Przygotowanie pułapki zaczyna się od odcięcia 1/3 butelki, czyli węższej części.

Kolejnym krokiem jest wlanie do butelki ciepłej wody, wsypanie cukru i dokładne wymieszanie składników.

Następnie należy rozmieszać wodę z drożdżami.

Umieścić stożkowatą część butelki, węższym końcem do środka pozostałej części. Jeśli części słabo trzymają się siebie nawzajem to trzeba użyć taśmy lub kleju.

Na końcu można owinąć butelkę ciemnym materiałem, folią lub gazetą. Jeśli jest takie zapotrzebowanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić więcej takich pułapek i porozstawiać je w ciemnych miejscach w domu. Zapach fermentacji oraz brak światła przyciągnie np. komary. Kiedy już dostaną się do środka, że względu na wąski wylot trudno im się będzie wydostać, i giną w wodzie.

Na jak długo wystarczy pułapka na owady?

Pułapki tego typu, są doskonałą opcją na inne owady tj: osy, szerszenie, muszki owocówki oraz muchy. Plastikowa, niedroga pułapka, której zrobienie zajmuje parę minut, zaś działanie określa się na 14 dni, jest świetną alternatywą na inne droższe, czasami mniej dostępne artykuły.

Należy nadmienić, iż pułapkę taką można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczenia, zaś same materiały potrzebne do jej zrobienia, są łatwo dostępne, oraz posiada je w swoim zasięgu większość osób. Po upływie określonego czasu wskazana jest wymiana wabika wewnątrz butelki, podyktowane jest to niezbyt przyjemnym zapachem wydobywającym się ze środka pułapki