Uprawa grzybów w ogrodzie jest możliwa. Jak z powodzeniem uprawiać grzyby w ogrodzie.

Informacje o grzybach

Pomysł uprawiania grzybów w domu może wydawać się zniechęcający dla wielu miłośników grzybów. Ostrygi i grzyby Shiitake są doskonałym wyborem dla domowych grzybów. Chociaż grzyby Shiitake są często sprzedawane w sklepach, można je wyhodować w domu za znacznie mniejszą kwotę.

Grzyby ostrygowe nie są tak powszechne w sklepach ze względu na ich delikatną i trudną do transportu naturę. Zestaw do uprawy grzybów jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie uprawy własnych grzybów w domu.

Ostrygowce (Pleurotus Ostreatus) i grzyby shiitake, (Lentinula Edodes), są świetnym wyborem dla początkujących. Są one smaczne i łatwe w uprawie. Grzyby shiitake są bogate w smaku i mają gęstą konsystencję, dzięki czemu świetnie nadają się do gotowania.

Chociaż można je kupić w sklepach, mogą być uprawiane w domu za znacznie niższą cenę. Uprawa shiitakes w domu jest bardzo satysfakcjonująca. Chociaż może być trudno zacząć, gdy już będziesz w stanie utrzymać je w ruchu, będą one produkować gorące płomienie od czasu do czasu. Grzyby shiitake mogą być uprawiane na różnych podłożach.

To ważne, aby pamiętać!

Dodanie grzybów do ogrodu może uczynić go bardziej interesującym. Przez setki lat grzyby były uprawiane w małych przestrzeniach. Grzyby mogą być uprawiane na małych przestrzeniach i w wielu różnych środowiskach.

Będziesz musiał przygotować podłoże dla grzybów używając zarodników lub rożna. Podłoże to każda substancja, która umożliwia wzrost grzybni. Grzyby są czasami nazywane „owocnikami” grzybni. Różne gatunki grzybów mogą rosnąć na różnych podłożach.

Grzyby ostrygowe są agresywnym gatunkiem, który może rosnąć na fusach z kawy. Inne wymagają drewna, aby strawić swoją energię. Po zakończeniu okresu inkubacji można umieścić podłoże w stanie owocowania. Aby wystawić podłoże na działanie świeżego powietrza, zwykle trzeba będzie rozciąć torbę, w której było ono przechowywane.

Aby utrzymać wilgoć w podłożu, należy codziennie spryskiwać je wodą. Po kilku dniach zobaczysz, że na podłożu zaczynają się tworzyć główki lub primordia (lub główki szpilek). Te w końcu przekształcą się w pełnowymiarowe grzyby. Gatunek grzyba, który uprawiasz, określi czas potrzebny do jego zbioru.

Zwykle jest to tak proste, jak delikatne ściągnięcie dojrzałych kapeluszy grzybów z podłoża, na którym rosną. Niektóre gatunki grzybów mogą być zbierane wielokrotnie i odrastać. Flush to nazwa nadawana każdej fali nowych grzybów.

Podsumowanie

Wstrzykiwanie zarodników i kultur grzybów do podłoża jest najlepszym sposobem. Tym substratem jest zazwyczaj ziarno żyta. Można później dodać grzyby do podłoża sypkiego (większego podłoża).

Można również pominąć wykonanie tarła grzybów żytnich, a zamiast tego dodać swoje kultury lub zarodniki bezpośrednio do podłoża zbiorczego. Jest tak dlatego, że większość ludzi nie chce tego robić. Chcą mieć grzybnię, która jest silna i zdrowa zanim włożą ją do większego podłoża.

Zwiększa to szanse na sukces i przyspiesza inokulację. Obecnie istnieje ponad 14 000 rodzajów grzybów. Wszystkie z nich możesz technicznie wyhodować w domu. Jeśli jednak chcesz cieszyć się ich walorami leczniczymi lub smakowymi, istnieje tylko kilka grzybów jadalnych, które warto uprawiać.

Copy