Migrena, wysokie ciśnienie, cukrzyca. Oto najtańsza kuracja świata, która pomaga.

Wiele osób w różnym wieku zmaga się z szerokim spektrum częstych dolegliwości zdrowotnych.

W tym zakresie mocno przodują cukrzyca, migreny, nadciśnienie czy zbyt duża waga. Istnieje jednak tani, naturalny i domowy sposób, który pomoże uporać się z tymi problemami.

Woda jako sekret długowieczności i zdrowia społeczności japońskiej

Woda jest składnikiem budującym nasz organizm. Potrzebujemy jej by żyć. Jednak wiele osób napędza się reklamą i modnymi trendami, a zapomina o zbawiennym oddziaływaniu wody na nasze zdrowie. Zatracamy się w poszukiwaniu różnych preparatów i innych produktów.

Tymczasem warto zwrócić uwagę na Japończyków, którzy wierni wodzie, wypijają dziennie 4 jej szklanki.

Tym samym pozytywnie oddziałują na swe zdrowie oraz aparycję. Potwierdzają to badania naukowe przeprowadzone przez japońską medyczną organizację. Wykazano, że spożywanie wody na pusty żołądek walczy z migreną, bólami menstruacyjnymi czy zawrotami głowy.

Jak przeprowadzić wspomagającą organizm kurację wodną?

Kuracja wodna obejmuje minimum 10 dni (np. przy zapaleniu żołądka), zaś maksimum 30 dni (np. przy nadciśnieniu czy cukrzycy).

Po przebudzeniu się rano, należy od razu wypić 4 szklanki wody (po 160ml) jedna po drugiej. Następnie trzeba odczekać około 45 minut. Nic jeszcze nie jemy, ale możemy w tym czasie umyć zęby i zająć się poranną toaletą.

Po upływie tego czasu przystępujemy do spożycia śniadania. Po posiłku należy jednak pamiętać, by przez następne 2 godziny nic już nie pić, ani nie jeść. Wpłynie to pozytywnie na naszą wagę.

Niektórym osobom – szczególnie tym, którzy nie mieli w nawyku picia wody – może być trudno się wdrożyć w zalecaną kurację.

Dobry sposobem będzie tu zatem rozpoczęcie od jednej szklanki, a następnie przez kolejne dni zwiększanie ich ilości.

Copy