Organizm daje Ci 6 sygnałów poprzedzających zawał. Ta wiedza może uratować Ci życie

Czy wiedziałeś o tym, że jedną z główniejszych przyczyn przedwczesnych zgonów zazwyczaj są zawały?

Przyczynami zawałów są najczęściej nadmierny stres, niezdrowe odżywanie. To są główne przyczyny przez które ta choroba staje się tak powszechna i niebezpieczna w ciągu ostatnich lat.

Wprowadzenie do swojego życia zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, unikanie stresu lub staranie się zmienić poziom stresu w swoim życiu, może pomóc ci uchronić się przed niewydolnością serca, ale ważne jest to, że świadomość objawów towarzyszących zawałowi może odegrać kluczową rolę dla naszego życia.

Poniżej masz przedstawione objawy, sygnały, które mogą sugerować atak serca w ciągu nadchodzącego miesiąca. Upewnij się, że zawsze traktujesz je jako alarm wysyłany przez swój organizm.

1. ZMĘCZENIE

Gdy tętnice się zwężą, serce otrzymuje znacznie mniej krwi niż powinno, nie tyle, co zazwyczaj przy normalnej pracy. To sprawia, że praca serca jest o wiele trudniejsza. Im cięższa praca serca, tym bardziej czujemy się zmęczeni. Często nawet po wielu godzinach odpoczynku.

2. DUSZNOŚCI

W momencie, gdy serce otrzymuje mniej krwi, oznacza to, że płuca nie będą w stanie uzyskać odpowiedniej ilości tlenu. Oba narządy są od siebie uzależnione.

Kłopoty z oddychaniem, duszności mogą być oznaką zbliżającego się ataku serca, dlatego gdy zauważysz u siebie niepokojące powyższe objawy, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.

3. OSŁABIENIE

Copy
error: Treść zabezpieczona !!