Owady w mieszkaniu – Ten prosty domowy sposób pozwoli trwale się ich pozbyć.

Lato to ulubiona pora roku większości ludzi. Lato to czas długich dni i ciepłych nocy, a także wakacyjnych wyjazdów na plażę lub nad jezioro. Ta pora roku może się również kojarzyć z… komarami i innymi owadami, których nie lubimy.

Komary mogą zepsuć relaksujący wieczór z przyjaciółmi. Mogą utrudniać oglądanie filmu bez otwartych okien. Niektórzy uważają, że najbardziej irytującym dźwiękiem podczas zasypiania jest brzęczenie komara.

Chociaż na rynku dostępnych jest obecnie wiele środków odstraszających owady, są to nadal substancje chemiczne. Produkty te mogą zawierać toksyny. Istnieją naturalne rozwiązania tego problemu.

Szampon, olej i ocet

Potrzebne składniki:

  • Pół szklanki zwykłego szamponu
  • Filiżanka oleju roślinnego
  • Pół szklanki octu

Możesz połączyć wszystkie składniki w jednym pojemniku. Możesz też użyć specjalnej butelki wyposażonej w spryskiwacz. Dokładnie wymieszaj zawartość i spryskaj powierzchnię, na której pojawili się goście. Preparat ten jest bezpieczny dla zwierząt domowych i dzieci. Jest niezwykle skuteczny, a rezultaty zobaczysz już po kilku godzinach.

Goździki i Alpa francówki

Możesz również stosować Alpa francówki z goździkami. Umieść pełną butelkę preparatu Alpa w pojemniku. Do pojemnika należy dodać około 30 goździków i umieścić go w pobliżu okna lub drzwi. Odstrasza to muchy, komary i osy. Najlepiej, aby w Twoim domu lub mieszkaniu nie było żadnych owadów.

Nagietek

Ta roślina wydziela silny zapach, który przyciąga owady, takie jak komary i muchy. Występuje w wielu odmianach i ma piękne, dekoracyjne kwiaty i liście. Nie tylko odstraszy komary, ale także upiększy Twój dom. Można ją także wykorzystać jako roślinę tarasową – wieczory staną się przyjemniejsze.

Pułapka na komary

Potrzebne będą:

  • 1/4 szklanki brązowego cukru
  • 1 filiżanka wody
  • Przezroczysta butelka o pojemności 2 litrów
  • 1/4 łyżeczki drożdży suszonych lub świeżych

Podziel butelkę na pół. Wymieszaj brązowy cukier z ciepłą wodą, aż się rozpuści. Pozostaw mieszaninę do ostygnięcia. Dodaj drożdże do mieszanki w połówce butelki. Gotową pułapkę możesz umieścić w dowolnej części domu lub dworu.

Drożdże będą wytwarzać dwutlenek węgla, który bardzo dobrze przyciąga komary. Odwrócona do góry dnem połówka butelki powinna być odwrócona do góry dnem. Do oklejenia ścianek można użyć taśmy izolacyjnej. Dolną część butelki można owinąć czarnym materiałem, natomiast górna część może pozostać przezroczysta. Dwutlenek węgla przyciąga komary do ciemnych miejsc i wlatują one do środka. Nie będą w stanie uciec.

Coś do odstraszania komarów i kleszczy

Potrzebny jest wełniany worek. Można też użyć zwykłej skarpety. Umieść koper włoski w woreczku i rozbij go tłuczkiem do mięsa lub młotkiem. W ten sposób uwolni się aromat. Taką skarpetę można zabrać na wycieczkę do lasu.

Rozgnieciony koper można również włożyć do skarpetek noszonych na stopach lub po prostu włożyć do kieszeni bluzki lub kurtki. Odstraszy to kleszcze i komary. Owady można odstraszać bez używania drogich, chemicznych produktów. Do odstraszania owadów używaj prostych, domowych i bezpiecznych składników.