Pozbądź się szybko siwych włosów dzięki tej skutecznej metodzie – nie spodziewałam się takiego efektu

Siwe włosy dodają lat, nawet pomimo braku głębokich zmarszczek na twarzy powodują, że wygląda się starzej.

Siwienie włosów jest procesem, którego nie da się całkowicie wyeliminować, za to możliwe jest ukrycie siwych kosmyków i sprawienie, że staną się mniej widoczne. Amoniak czy zabiegi fryzjerskie nie są do tego potrzebne, można zrobić to w tańszy i bezpieczniejszy sposób.


Herbata pomoże w pozbyciu się siwych włosów

U większości osób siwe pasma włosów pojawiają się w okolicach 40. urodzin. Wcześniejsze pojawienie się ich może być spowodowane m.in. niedoborem witamin z grupy B, a także odczuwaniem nadmiernego stresu. Nie trzeba od razu sięgać po farby do włosów.

Zamiast tego można wykorzystać napar z herbaty, dzięki której można ukryć oznaki siwienia włosów i odjąć sobie lat. Siwe włosy są przeźroczyste w środku, a ich barwę zawdzięczają załamaniu światła. Kolor włosów zmienia się podczas farbowania, ponieważ wtedy są one wypełnione pigmentem z farby.

Do jednego z najpopularniejszych barwników pochodzenia naturalnego należy henna, jednak herbata także pomoże osiągnąć podobny rezultat. Ciemny pigment w herbacie podczas wnika do włosa podczas mycia, dając podobny efekt jak farba.

Potrzebne składniki:

  •  3 litry wody
  • 6 łyżek czarnej herbaty
  • 3 łyżki octu jabłkowego

Przygotowanie:

Herbatę należy wsypać do wrzątku i zaparzyć, a następnie odstawić do ostygnięcia. Gdy będzie letnia, należy odcedzić płyn, a pozostałe liście podgrzać aż do uzyskania temperatury zbliżonej do temperatury ciała i dodać octu jabłkowego.

Ocet pełni rolę utrwalacza. Kolejnym krokiem jest przelanie naparu do miski i polewanie nim głowy pod prysznicem. Można w tym celu użyć chochli lub kubka. Ważne, aby w trakcie tego zabiegu masować skórę głowy. Włosy następnie należy wysuszyć.

Nie jest konieczne spłukiwanie naparu, ponieważ jest on całkowicie naturalny. Zabieg najlepiej stosować po każdym myciu włosów. Po płukaniu naparem można użyć stosowanych na co dzień preparatów do pielęgnacji. Wnikanie pigmentu we włosy zajmie troszkę czasu, ale już po dwóch tygodniach zauważalna będzie poprawa koloru włosów.

Dodatkowo będą one wyglądały zdrowo i pięknie. Ogromnym plusem stosowania tej metody jest też to, że nie trzeba co chwilę odwiedzać fryzjera!