Domowe środki do prania prania – bez proszku jest możliwe. Bez dodatku chemii usunie nawet najtrudniejsze plamy

Pranie bez proszku dla wielu osób brzmi dosyć absurdalnie. Jednak pozbycie się plam, zabrudzeń i nieprzyjemnego zapachu bez dodatku chemii, okazuje się całkiem możliwe.

Potrzebne będą łatwo dostępne środki, które znajdziesz u siebie w domu. Usuną nawet najbardziej trudne plamy i w dodatku odświeża twoje ubranie.

A to wszystko będzie możliwe z dodatkiem soli, sody i cukru. Dzięki tym trzem produktom, proszek i płyn do płukania stanie się zbędny, a ubrania zyskają dużo świeżości.

Sól świetnie nada się do kolorowych jak i białych tkanin. Dzięki niej rzeczy nabiorą miękkości i będą bardzo przyjemne w dotyku. Aby wyprać rzeczy za pomocą soli należy najpierw zamoczyć ciuchy w głębokiej misce pełnej gorącej wody.

Zostawić je na 10 minut, następnie wykręcić i odłożyć rzeczy na bok. Następnie do pozostałej wody trzeba dodać sól (2 łyżki na 1 litr wody). Kiedy kryształki całkowicie się rozpuszczą, włóż ponownie odzież i zostaw ją na półtora godziny. Dodatkowo rzeczy możesz wypłukać w pralce.

Aby usunąć plamy możesz również wykorzystać sodę. Wymieszaj 1 łyżkę sody z 2 litrami wody. Kiedy proszek dobrze się rozpuści dodaj 1 łyżkę nadtlenku wodoru.

Połącz wszystkie składniki razem i przelej do butelki z rozpylaczem. Teraz wystarczy plamę spryskać mieszaniną i cieszyć się ze świetnych efektów.

Cukier genialnie sprawdzi się w przypadku czyszczenia firan. Aby były śnieżno białe należy na początku dokładnie przepłukać je dwukrotnie w wodzie z mydłem.

Następnie trzeba je zanurzyć w wodzie z cukrem (1 łyżka cukru na 1 litr wody)  na pół godziny. Jeśli chcesz uzyskać efekt wybielenia, do każdego prania dodawaj 2-3 łyżki cukru do wody do płukania.