Próbowałam, to działa – Stara sztuczka sportowców, która najszybciej pomaga w obrzękach i bólach w kolanach.

Twoje kolano boli, jest opuchnięte, a może zbiera się tam woda? Bez obaw, istnieją sprawdzone, domowe sposoby, które pomogą w tego typu dolegliwościach!

Metody te z całą pewnością ukoją dolegliwości, jednak pamiętaj – nie mogą zastępować profesjonalnego leczenia. Jeśli problemy nie mijają – koniecznie udaj się do specjalisty.

Oto lista domowych metod pomagających w bólach i obrzękach kolan:

Rozbite liście kapusty

To proste, po prostu owiń swoje kolano rozbitymi liśćmi kapusty, a następnie zawiń je w folię spożywczą i pozostaw w tej formie na noc. Efekty mogą Cię zaskoczyć.

Musztarda

Wystarczy, że posmarujesz swoje bolące lub opuchnięte kolano musztardą i owiniesz je bandażem przed snem. Rano spłucz pozostałości sosu i ciesz się rezultatami.

Twaróg

Kto by się spodziewał, że nabiał może pomóc w walce z bolącym kolanem? Śmiało, rozsmaruj twaróg i zabezpiecz go gazą oraz elastycznym bandażem. Działa również na ból pleców!

Soda oczyszczona, miód i musztarda

Sportowcy mają swoje sztuczki, może wypróbujesz jedną z nich? Zmieszaj po łyżeczce musztardy, miodu oraz sody oczyszczonej i taką mieszanką potraktuj swoje kolano. Zabandażuj je na co najmniej 4 godziny, ale nie więcej niż cały dzień.

Przetestuj powyższe sposoby i sam zdecyduj, który będzie najlepszy dla Ciebie. Efekty mogą zadziwić.