Jak zapewnić im piękny rozkwit storczyków – Wystarczy podlewać tym nawozem, aby mieć bogate kwiaty i gęste liście

Storczyki – jak zapewnić im piękny rozkwit

Storczyki określane są jako wymagające rośliny. Aby zagwarantować im liczne kwiaty i piękne ubarwienie liści, warto poza właściwym podlewaniem zadbać również o to, aby nie umieszczać ich na stanowisku zbyt jasnym, ciemnym i w miejscach, gdzie są przeciągi.

Należy również zadbać o ich okresowe nawożenie. Doskonałym składnikiem odżywczym dla storczyków jest kawa, a ściśle mówiąc, fusy z jej parzenia. Dzięki nim Twoje storczyki będą rosły jak szalone, a Ty zaoszczędzisz czas, pieniądze i nie będziesz już nigdy martwić się, czemu nie wydają kwiatów.

Nawóz z fusów do kawy

Zaparz filiżankę gorącej kawy. Delektuj się jej zawartością (kto nie lubi pracować w dobrym humorze?), a po wypiciu fusy przełóż na ręcznik papierowy i pozostaw do wyschnięcia.

Wilgotne fusy szybciej ulegną zniszczeniu, także w lodówce, dlatego jest to najlepszy sposób na ich przechowywanie.

Aby przygotować odżywczy nawóz dla storczyków, potrzebujesz rozpuścić 100 g fusów w 3 litrach stałej wody. Odstaw wywar na 5 godzin. W tym czasie woda zabarwi się od kofeiny. Po upływie 5 godzin odcedź nawóz, na przykład do konewki lub słoika.

W celu zasilenia storczyków musisz umieścić doniczkę z kwiatkiem w misce. Zalej ją nawozem przygotowanym na bazie fusów. Po kąpieli trwającej około 20 minut wyjmij doniczkę z miski i odstaw storczyka na miejsce. Nawóz kawowy jest bardzo skutecznym środkiem, który wspomaga rozwój i rozkwit storczyków.

Nie należy jednak stosować go zbyt często. Warto zasilić nim rośliny, jeśli długo nie wydawały nowych kwiatów oraz w okresie spoczynku w zimie (maksymalnie dwa razy).