Soda oczyszczona może być wykorzystana w nowy sposób – To bezpieczny i skuteczny składnik, który możesz wykorzystać w swoim ogrodzie, nie powodując szkód w uprawach.

To najlepszy przyjaciel twojego ogrodu. Świetnie nadaje się do uprawy roślin i jako nawóz dla ogórków. To jest soda oczyszczona.

Soda oczyszczona może być używana na wiele sposobów w ogrodzie, chociaż nie jest to coś, co każdy zna. Soda oczyszczona jest dobra do zwalczania szkodników i zmniejszania kwasowości gleby. Soda oczyszczona jest bezpieczna zarówno dla nowo posadzonych, jak i dużych roślin. Wystarczy, że przygotujesz sodę oczyszczoną zgodnie z tym artykułem. Dzięki temu wspomożesz wzrost i pozbędziesz się wszelkich szkodników.

Składniki:

  • Ciepła woda 10 litrów
  • Soda oczyszczona 60 kg

Sposób przygotowania:

Upewnij się, że masz wszystko przygotowane. Wymieszaj składniki razem w pojemniku. Pozostaw mieszaninę na chwilę, aby pozwolić jej ostygnąć. Każda sadzonka powinna otrzymać 0,5 litra mieszanki. Proces ten można przeprowadzić rano lub w nocy. Jedynym wymogiem jest bezdeszczowa pogoda.

Możesz również zrobić spray ochronny. Połącz 50g mydła w płynie z 10 litrami wody i 50g sody oczyszczonej. Wymieszaj składniki ze sobą i spryskaj liście. Nie należy przekraczać zalecanej liczby zabiegów. Trzy są wystarczające. Przy częstszym stosowaniu zagrożone jest zdrowie rośliny.

Z sodą wiąże się wiele korzyści. Przedłuża okres owocowania i zwalcza szkodniki. Poprawia również smak ogórków. Wymieszaj pół litra wody z dwoma łyżeczkami wodorowęglanu, aby wyeliminować szkodniki. Ta mieszanina może być używana do opryskiwania roślin. Nie należy przedawkować, bo liście mogą zwiędnąć.

Copy