Banan i miód są świetnym sposobem na walkę z kaszlem, co sprawia, że bardzo szybko poczujesz ulgę. Przepis.

Banan z dodatkiem miodu sposobem na pozbycie się nadmiaru śluzu i kaszlu. Pamiętaj o tym przepisie w razie przeziębienia.

Syrop jaki możesz wykonać sam przy użyciu bananów i miodu pozwoli pozbyć się śluzu z płuc. Przygotuj go i używaj jak tylko pojawią się pierwsze objawy chorobowe.

Syrop sporządzisz przy użyciu zaledwie dwóch składników i wody. Jest on naturalną metodą pomocną przy kaszlu, bólu gardła i zapaleniu oskrzeli.

Gotowe syropy dostępne w aptece bardzo często mają trudny do zaakceptowania smak. Głównie dzieci nie chcą ich używać. Właściwości lecznicze i dobry smak powodują, że syrop z bananów i miodu jest chętnie spożywany, w tym przez dzieci.

Zastosowanie syropu:

  • infekcja gardła
  • kaszel
  • zapalenie oskrzeli

Skuteczny już w dwa dni

Banan z dodatkiem miodu to idealna mieszanka do walki z kaszlem. Nagromadzony w organizmie śluz zniknie po dwóch dniach! Przygotowanie tego syropu nie trwa dłużej niż 30 minut.

Potrafi zwalczyć zapalenie oskrzeli, ale i inne choroby dróg oddechowych. Jest pomocny w podwyższeniu naturalnej odporności i stanowi ochronę przed wirusami i zakażeniami bakteryjnymi. Spożywany w czasie jesieni i zimy może uchronić nas przed chorobami dlatego dobrze jest stosować go profilaktycznie.

Składniki:

  • 2 łyżki miodu
  • 2 banany
  • 400 ml wrzącej wody

Sposób przygotowania:

Dwa obrane banany rozgnieć widelcem na jednolitą masę.

Włóż banany do garnka i zalej wrzącą wodą.

Przykryj garnek pokrywką i zostaw na jakiś czas, aż pure zgęstnieje.

Do ciepłej masy dodaj 2 łyżki miodu i dokładnie wymieszaj do całkowitego rozpuszczenia miodu.

Gotowy syrop spożywamy 4 razy w ciągu dnia.

Podczas choroby lub profilaktycznie codziennie przygotowuj nową, świeża porcję syropu. Dzienną porcję trzymaj w lodówce. Dużo zdrowia!

Copy