Zmagasz się z bólem stawów: Sprawdź, jak może poprawić się Twój stan dzięki tym liściom.

Okazuje się, że świeże liście kapusty są nie tylko doskonałe do sałatki.

Mogą przynieść ci liczne korzyści, jeśli przyłożysz je do chorych i uszkodzonych części ciała. Warto wypróbować ten naturalny środek przeciwbólowy, który niweluje stany zapalne i działa lepiej niż niektóre drogie maście.

W tym artykule przedstawimy Ci sposób na wykorzystanie kapuścianych liści, by ulżyć sobie w bólu stawów.

Okład na kolana

Oddziel górne liście z kapusty. W międzyczasie wlej do garnka wodę. Gdy zacznie się gotować, włóż liście tak, by całkowicie je zanurzyć. Gotuj pod przykryciem przez następne dwie minuty, aż kapusta zmięknie. Później odcedzamy liście z płynu.

Najpierw przy użyciu oliwki (może być oliwa z oliwek) posmaruj dokładnie kolano, a później połóż liście na jedno z kolan i zawiń je tkaniną. Całość zawiń w folię kuchenną i zostaw na całą noc. Jeśli nie masz tyle czasu, trzymaj okład przynajmniej przez trzy godziny.

Liście na obrzęk

Po uderzeniu się w rękę, nogę czy skręceniu kostki, uraz może zaczynać puchnąć. W takim przypadku, przyłóż do niego świeży liść kapusty. Całość dokładnie owiń bandażem lub tkaniną, która utrzyma go w jednym miejscu. Najlepiej jest zostawić go na całą noc. Wtedy organizm odpoczywa i intensywnie się regeneruje.

Dzięki zostawieniu okładu na noc, szybciej zaobserwujesz efekty. Gdy kolejnego dnia zdejmiesz liść, może zaskoczyć Cię jego zmieniony wygląd. Zdaje się być wtedy znacznie bardziej suchy. Jest to spowodowane faktem, że jego soki zostają wchłonięte przez skórę. By działanie liścia było jeszcze lepsze, uderz wcześniej kapustę tłuczkiem do mięsa.

Ratunek na kłopoty z tarczycą

Hormony tarczycy regulują przemianę materii, pracę układu pokarmowego i wspierają wzrost. Jeśli występują problemy zdrowotne, może wpaść w stan nadczynności, który nie jest zdrowy dla organizmu. Aby uregulować pracę tarczycy, do gardła przyłóż liść kapusty. Pozostaw tak na kilka godzin.

Ulga w bólu głowy

Czasem ból głowy wynika z problemów z oczami. Jeśli nie chodzi jednak o dolegliwości, które powinieneś skonsultować z okulistą, a sprawy związane ze stresem, przemęczeniem i napięciem, przyłóż świeże liście kapusty do czoła i skroni.  Następnie połóż się na pewien czas z okładem w cichym i spokojnym miejscu, aż ból przeminie.

Pomoc przy żylakach

Liście kapusty mogą wspierać nas w walce z żylakami, choć nie należy oczekiwać, że ten problem całkowicie wtedy zniknie. Nie usunie też bardzo silnych dolegliwości bólowych. Nałóż liście na obszar, który jest szczególnie obrzęknięty i zawiń bandażem. W tym przypadku również najlepiej jest dać liściom działać w spokoju i zostawić je na całą noc lub przynajmniej kilka kolejnych godzin.

Okład na piersi

Kobiety karmiące wiedzą, jak bolesne mogą stać się w dotyku piersi. Jeśli zmagasz się z tym problemem, uratuje Cię liść kapusty. Nie ma przeciwwskazań, aby stosować je na tę okolicę – są całkowicie bezpieczne i naturalne. Równocześnie, szybko przynoszą upragnioną ulgę.

Dwa liście wystarczy włożyć do biustonosza i trzymać, dopóki ból nie ustąpi całkowicie. Również w tym przypadku można wcześniej opukać tłuczkiem liście, aby uwolniły szybciej swe soki. Taki okład jest przydatny również, gdy zmagasz się z piersiami podrażnionymi od odciągania pokarmu.

Sposób na ból ucha

Przyłóż do ucha liść kapusty lub umieść go delikatnie w uchu, by złagodzić ból. Nadaje się doskonale zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Życzymy dużo zdrowia!

Copy