Te pięć produktów może pomóc zmniejszyć haluksy. Zmniejszają one również ból stóp.

Haluks może być bardzo bolesną dolegliwością. Istnieje pięć produktów, które mogą pomóc zmniejszyć ból i pozbyć się haluksów.

Haluks jest również znany jako wzrost po jednej stronie dużej stopy. Jest to nie tylko problem w wyglądzie, ale także dla ogólnego zdrowia. Może to prowadzić do zniekształcenia stóp. To może prowadzić do zniekształcenia stopy i pogorszenia stanu, jeśli nie jest leczony. To powoduje stały ból i zmienia kąt płaszczyzny stopy.

Jakie są przyczyny powstawania haluksów?

Początkowo sądzono, że powstają one od ciasnych butów. Jednak od tego czasu teoria ta została obalona. Obecnie uważa się, że ich powstawanie jest uwarunkowane genetycznie. Schorzenia te często objawiają się zaczerwienieniem i pieczeniem skóry, wraz z drętwieniem stóp.

Jedynym sposobem na pozbycie się ich jest chirurgiczne usunięcie. Istnieją jednak inne sposoby na zmniejszenie bólu. Ważne jest, aby za wszelką cenę unikać ciasnego obuwia i nie narażać stóp na nadmierny wysiłek.

Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie bólu.

1. Sok z czerwonej papryki

Kapsaicyna to silny środek antybakteryjny i rozgrzewający, który znajduje się w ostrych paprykach. Nałóż sok z tego warzywa bezpośrednio na haluksa. Następnie posmaruj całość wazeliną i owiń paprykę bandażem.

2. Olej rycynowy

Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i zmniejszające obrzęk. Podgrzej olej, a następnie namocz w nim gazę. Owiń ją wokół haluksa. Aby utrzymać wysoką temperaturę, owiń całość ręcznikiem. Dzięki temu zwiększysz krążenie i zmniejszysz ból. Powtarzaj proces dwa razy dziennie.

3. Oliwa z oliwek

Ciepła oliwa z oliwek może być używana do masażu stóp. Zwiększy to krążenie i zmniejszy ból. Można to powtarzać przez 15 minut każdego dnia.

4. Okład z lodu

Użyj pokruszonych kostek lodu. Są one łatwiejsze w użyciu. Umieść je w torebce, a następnie przyłóż do swojego bunionu. Możesz to robić kilka razy dziennie. Lód zmniejsza obrzęk. Ten zabieg zmniejszy ilość bólu.

5 Sól Epsom

Zawiera siarczan magnezu, który może być stosowany do łagodzenia bólu i stanów zapalnych. Zrób mieszankę, dodając pół filiżanki soli do wanny i mocząc w niej stopy przez 20 minut. Zabieg ten można powtarzać dwa razy dziennie. Może to również zmniejszyć wygląd haluksów.

Haluksy da się jedynie usunąć chirurgicznie, jednak dzięki tym metodą z pewnością ból trochę się zmniejszy.

Copy