Domowymi sposobami pozbądź się włosów. W niechcianych miejscach znikną na zawsze. Te metody stosuję od lat.

W dzisiejszych czasach owłosienie na ciele nie wygląda dobrze, a włoski w niektórych miejscach nie są niezbędne. Kobietom szczególnie przeszkadzają włosy pod pachami, na nogach czy na twarzy.

Oto domowe sposoby na naturalną depilację skóry. Jeżeli będziesz je stosować 2 lub 3 razy w tygodniu to owłosienie w niechcianych miejscach powinno zniknąć na dobre.

Pasta z kurkumy

Do przygotowania takiej pasty potrzeba:

  • pół szklanki kurkumy w proszku
  • wody różanej albo mleka
  • ciepłej wody

Do kurkumy dodajemy ciepłą wodę oraz wodę różaną i mieszamy dokładnie do czasu, aż wytworzy się gęsta piana. Tak przygotowaną pastę nakładamy na miejsca, z których chcemy pozbyć się włosków i pozostawiamy na około 20 lub 30 minut.

Po tym czasie zmywamy resztki pasty gorącym i mokrym ręcznikiem i suszymy skórę suszarką. Czynność tę należy powtarzać przez 3-4 tygodnie, aby owłosienie zniknęło na stałe.

Woda z sodą oczyszczoną

  • soda oczyszczona do pieczenia lub proszek do pieczenia
  • woda

Wymieszaj razem sodę oczyszczoną i odrobinę wody, aż powstanie pasta. Musi ona być dość gęsta, aby utrzymywała się na skórze przez dłuższy czas.

Nałóż pastę pod pachy na całą noc. Rankiem umyj dokładnie pachy i wysusz je suszarką. Zastosuj następnie jakiś środek nawilżający na skórę gdyż soda bardzo wysusza skórę.

Te sposoby sprawią, że owłosienie w niechcianych miejscach zniknie już na zawsze i nie będziesz musiała użyć więcej depilatora.