Domowe lekarstwo na wirusy i zimowe dolegliwości. Sprawdzony przepis.

Zima to spadające temperatury, mróz i szalejące choroby. Aby się przed nimi uchronić, przygotuj nasze domowe lekarstwo, które nie tylko rozgrzeje Twój organizm, ale też zwalczy wirusy!

Receptura dziadka to nie tylko łatwy do przygotowania lek, ale też świetny sposób na zwalczenie wirusów, anginy, przeziębień. Co więcej, można ją też stosować do okładów też na dolegliwości stawów i mięśni!

Jak go przygotować?

Składniki:

  • 150 g cukru
  • 1/2 litra spirytusu 70%
  • 1/2 kg śliwek pozbawionych pestek

Przygotowanie:

Do szklanego pojemnika dodaj śliwki i alkohol, a następnie pozostaw w ciemnym miejscu na 6 tygodni. Po tym czasie dodaj cukier i pozostaw w słonecznym, ciepłym miejscu do czasu jego całkowitego rozpuszczenia.

Odcedź owoce i przelej miksturę do czystej butelki. Dodawaj w małych ilościach do herbaty, albo spożywaj bezpośrednio łyżeczkę dziennie w celach profilaktycznych.

Lekarstwo dziadka nie tylko wzmocni Twoją odporność i przyśpieszy leczenie chorób takich jak przeziębienie, grypa czy angina, ale dzięki intensywnemu aromatowi także pomoże na katar i zatkane zatoki.

W celu przygotowania nalewki do okładów na bolące mięśnie i stawy można przygotować miksturę bez użycia cukru. W tym przypadku należy przecedzić ją po upływie 6 tygodni i od razu przelać do butelek. Można ją stosować w formie okładów na bolące części ciała lub przelać do miski i moczyć w niej 10-15 min stopy.

Ponieważ domowy lek według receptury dziadka zawiera alkohol, jest on przeznaczony tylko dla osób dorosłych! Chcąc go podać dziecku można wlać niewielką ilość nalewki do wrzącej wody, gorącej herbaty lub zagotować w celu odparowania alkoholu.

Wzmocni to jego aromat, dzięki czemu będzie się świetnie nadawać także do aromaterapii!

Copy