Odkąd stosuje moje kwiaty rosną jak szalone: Mój znajomy, który jest właścicielem kwiaciarni, zdradził mi sekret na bujny rozkwit kwiatów.

W każdym domu znajdzie się niejedna roślina wymagająca pielęgnacji. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że przyda się tutaj odpowiednia wiedza, dzięki której kwiaty będą zawsze w dobrej formie.

Czasami tez przyda się nawożenie. Nawet roślin doniczkowych, choć może się to wydawać dziwne. Nie oznacza to jednak, że musisz wydawać fortunę na specjalne nawozy. Nic z tych rzeczy. Odpowiednie produkty znajdziesz we własnym domu.

Dzięki nim sprawisz, że rośliny nawet w najgorszym stanie znowu odżyją i będą cieszyć pięknym wyglądem. Mało kto zdaje sobie sprawę, że banany idealnie nadają się jako naturalny nawóz. Miąższ możesz zjeść, a skórę, zamiast ją wyrzucać, możesz wykorzystać do nawiezienia roślin.

Zawiera ona bowiem sporo potasu, magnezu oraz innych materiałów cennych dla roślin. Możesz wykorzystać ją na dwa sposoby:

  1. Skórkę należy wysuszyć, zmiażdżyć, a potem zakopać przy korzeniach roślin.
  2. Świeżą skórkę zalej 1 l wody i odstaw na 24 h. Potem podlewaj kwiaty roztworem. Dzięki niemu zaczną rosnąć szybciej, a nawet mogą wcześniej zakwitnąć.

Ważną sprawą jest to, że nie powinno się nawozić kwiatów zimą. Lepiej poczekać do wiosny. Ciekawym wykorzystaniem skórki z banana jest skorzystanie z niej, by pozbyć się kurzu czy brudu z roślin doniczkowych. Wystarczy je wypolerować wnętrzem skórki.

Copy