Poznaj banalne ćwiczenie, które pozwoli Ci uwolnić napięcie w odcinku szyjnym kręgosłupa.

Poznaj banalne ćwiczenie, które pozwoli Ci uwolnić napięcie w odcinku szyjnym kręgosłupa!

Roland Liebschner Bracht – niemiecki specjalista zajmujący się bólem, wspólnie z doktor Petrą Bracht opracował terapię Liebschner & Bracht.

 Metodę opracowano na podstawie trzydziestoletnich badań. Polega na usuwaniu bólu przez terapię ruchem i dopasowanie odpowiedniej diety. Jest to skuteczny sposób na pozbycie się bólu zbyt napiętych mięśni i powięzi, a także części elastycznej tkanki łącznej.

Bóle szyi i karku mogą dotykać wiele osób. Poznaj banalne i skuteczne ćwiczenie Rolanda Brachta, które błyskawicznie uwalnia napięcie! Nie musisz niepotrzebnie się męczyć z bólem, ponieważ możesz sobie pomóc w prosty i szybki sposób.

Ćwiczenie:

Usiądź wygodnie, najlepiej na krześle. Wyprostuj się. Na czubku głowy połóż obie ręce. Wzrok miej skierowany prosto przed siebie. Z rękami na głowie delikatnie pociągnij szyję, by zgiąć ją do przodu.

Jeśli czujesz pieczenie w karku, zachowaj spokój, to normalne. Małymi kroczkami powinieneś odczuwać rozciąganie się szyi w dół. Pamiętaj, by rękami nie ciągnąć głowy w przód. Jedynie, gdy wydychasz powietrze, możesz, bez nacisku, przemieścić głowę nieco niżej.

Uwaga! Pamiętaj, aby być zawsze wyprostowanym. Ciągnij wyłącznie z pomocą dłoni na głowie. Warto mieć obok siebie kogoś, kto skontroluje to, w jakiej pozycji są Twoje plecy. Głowa znajdująca się nisko powinna mieć na sobie wyłącznie lewą rękę. Prawa powinna znajdować się na ramieniu i być zgięta w łokciu. W takiej pozycji pociągnij delikatnie do tyłu. Nie przechylaj głowy na bok. Weź głęboki oddech. Potem dokonaj zamiany stron.

To banalne ćwiczenie powinno przynieść Ci szybką ulgę. Życzymy zdrowia!