Aksamitki poza tym, że są pięknymi kwiatkami to dodatkowo posiadają liczne właściwości zdrowotne. Mogą one wpłynąć na efektywne leczenie nie tylko stawów, wzroku, ale również żołądka. Przeczytaj.

Aksamitki to rośliny, które są bardzo popularne a przy tym mało wymagające. Przydadzą się nie tylko w przydomowych ogródkach ale i Tobie.

Olej z aksamitki

Mikstura, która może się okazać zbawieniem dla osób z problemem bolących stawów, kości i cierpiących na reumatyzm. Wystarczy, że zbierzesz pomarańczowe główki kwitnących kwiatów i zalejesz zwykłym olejem spożywczym pamiętając o proporcji 1 część kwiatów i 3 części oleju. Zostaw przygotowaną miksturę na trzy tygodnie w temperaturze pokojowej w zacienionym miejscu.

Gotowego oleju używaj do masaży i nacierania bolących kości, stawów i mięśni. Na cięższe dolegliwości lepszym rozwiązaniem może być dodanie wywaru z kwiatów do kąpieli. Wystarczy, że zbierzesz kwiaty wieczorem i namoczysz je w wodzie na całą noc. Przed kąpielom zagotuj powstały wywar do wrzenia i wlej do kąpieli. Dodatkowo do wody możesz dodać kilka główek kwiatu aksamitki

Herbatka z aksamitki

Copy