9 najlepszych tradycyjnych leczniczych trików naszych dziadków – są o wiele lepsze niż leki!

9 niezawodnych, leczniczych trików, znanych od najstarszych pokoleń!

Nasi pra-pra-pra-pradziadkowie byli prawdziwymi specjalistami, jeśli chodzi o domowe sposoby na różne dolegliwości. Z naturalnych produktów potrafili zrobić najlepsze antidotum lecznicze.

Owe sposoby przechodziły z pokolenia na pokolenie, stąd niektóre z trików są znane do dziś. Aby poznać niektóre z nich, wystarczy zapytać naszych dziadków jak kiedyś radzili sobie z problemami zdrowotnymi lub po prostu przeczytać poniższy artykuł na temat trików, których działanie może być bardziej skuteczne od większości leków.

1. Ukąszenia owadów – ziemniak!

Surowe ziemniaki posiadają właściwości przeciwzapalne oraz łagodzące świąd, który często towarzyszy ukąszeniom. Jeśli ugryzie nas owad, wystarczy, że plaster ziemniaka owiniemy w czystą, cienką szmatkę i przez kilka minut będziemy nim pocierać miejsce ugryzienia. Efekty będą wyczuwalne od razu.

2. Problemy żołądkowe – suszone morele!

Suszone morele słyną z dużej zawartości błonnika w swoim składzie. Zjedzenie tych kilku owoców po ciężkim posiłku, przyspieszy trawienie oraz będzie zapobiegać wzdęciom. Jeśli odczuwasz problemy z trawieniem, zaopatrz się w owy suszony owoc.

3. Infekcje dróg moczowych – soda!

Gdy doskwierają Ci problemy z pęcherzem moczowym, czujesz ból lub pieczenie oraz cierpisz na częste infekcje układu moczowego, wystarczy, że w szklance wody wymieszasz odrobinę sody.

Nieprzyjemne odczucie powinno minąć po niedługim czasie od spożycia. Soda posiada bowiem działanie zasadowe, które zapobiega nagromadzaniu się bakterii w pęcherzu, odpowiedzialnych za powstawanie infekcji.

4. Choroba lokomocyjna – oliwki!

Choroba lokomocyjna jest dość popularną dolegliwością, która utrudnia podróżowanie wszelkimi środkami transportu. Istnieje jednak świetne antidotum, jakim są oliwki. Posiadają one garbniki, które redukują ilość wytwarzanej śliny, co wpływa pozytywnie na dolegliwości odczuwane podczas jazdy.

5. Menopauza – batat!

Spożywanie batatów przyniesie bardzo pozytywny wpływ na kobiecy organizm w okresie menopauzy. W swoim składzie bataty zawierają witaminy A i C oraz błonnik, który świetnie wpływa na problemy trawienne. Ponadto bataty regulują poziom hormonów oraz działają na obniżenie cholesterolu we krwi.

6. Zdrowe włosy – pokrzywa!

Pokrzywy w swoim składzie zawierają duże ilości białka żelaza, magnezu, fosforu, beta-karotenu oraz witamin A, C, D oraz B. Dlatego pokrzywy są idealnym sposobem na wzmocnienie naszych włosów oraz wzmożenie ich porostu.

Z uwagi na fakt, iż ludzkie włosy są zbudowane z białka, stosowanie pokrzywy przyczyni się do ich odżywienia. Aby przygotować napar z pokrzyw należy w kubku gorącej wody zaparzyć 4-6 liści pokrzywy i zaparzyć. Należy jednak pamiętać, że w pokrzywach znajduje się spora ilość krzemionki, która spożywana w większej ilości może być szkodliwa.

7. Ból ucha – cytryna!

W przypadku bólu ucha, zbawiennym środkiem może okazać się sok z cytryny. Wystarczy kilka kropel soku z cytryny wpuścić do otworu słuchowego. Sok ten stabilizuje poziom pH w uszach, co pozytywnie wpływa na ból oraz wszelkie dolegliwości ze strony układu słuchowego.

8. Nieświeży oddech – seler naciowy!

W przypadku problemów z nieświeżym oddechem, guma do żucia i płyny do płukania ust nie są jedynym rozwiązaniem. Naturalnym sposobem na tego rodzaju problemy jest seler naciowy, którego żucie przez kilka chwil zniweluje problem z nieświeżym oddechem.

9. Artretyzm – rodzynki!

Okazuje się, że zbawienne właściwości zdrowotne posiadają również suszone winogrona, zaliczane do bakalii. Wykazują również pozytywny wpływ na artretyzm. Chcąc złagodzić objawy tej choroby, wystarczy złote rodzynki zanurzyć w kilku łyżkach ginu i pozostawić na noc.

Gin wytwarzany jest bowiem z jagód jałowca, które posiadają właściwości przeciwzapalne. Dlatego połączenie ginu z rodzynkami pozytywnie wpłynie na ból oraz wszelkie obrzęki. Właściwości zdrowotne ginu, zachęcają do jego częstszego spożywania.

Jeśli chcemy uniknąć spożywania leków, które nie zawsze mają pozytywny wpływ na organizm, warto skorzystać z powyższych babcinych rad, które potrafią zdziałać prawdziwe cuda.